Sağlığınız ve gülümsemeniz bizim için önemlidir. Este North Clinic olarak, size en iyi ağız ve diş sağlığı hizmetini sunmak için buradayız. Sunduğumuz hizmetler arasında kök kanal tedavisi, derin çürüklerin kuafaj ile tedavisi, onlay, inlay kompozit veya seramik dolgular, kökücü iltihapların tedavisi ve estetik dolgular gibi bir dizi önemli diş tedavisi bulunmaktadır.

  • Kök Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi, diş sağlığınızı korumanın ve mevcut dişinizi kurtarmanın kritik bir yoludur. Dişlerimizdeki hasarı durdurmak ve sağlığı geri kazanmak için başvurulan bu tedavi, diş kökünün zarar gördüğü durumlarda kullanılır. Kanal tedavisi, ağrılı durumları tedavi ederken aynı zamanda yüz ve boyun bölgesindeki şişlikleri azaltabilir.

Dişlerde meydana gelen çürümeler ve hasarlar birçok faktöre bağlı olabilir. Bu sorunlar tedavi edilmezse, mevcut çürük diş etlerine yayılabilir. Zamanla, dişin içinde bulunan sinirler iltihaplandığında şiddetli ağrılara neden olabilir. Genellikle bu aşamada hasta diş hekimine başvurur. Diş hekiminizi ziyaret ettiğinizde, kök kanalındaki bakterilerin temizlenmesi amaçlanır.

Kanal tedavisi, endodontik tedavi olarak da bilinir ve iltihaplanma veya bakteri nedeniyle zarar gören pulpa dokusunun çıkarılmasını, kanal boşluğunun temizlenmesini, şekillendirilmesini ve uygun maddelerle doldurulmasını içeren bir işlemdir.

Çürüme veya travma nedeniyle meydana gelen sorunlar dişlerde sık görülen problemlerdir. İşte tam bu noktada kanal tedavisi, dişlerin işlevini korumak, kaybını önlemek ve ağız içinde sabit kalmasını sağlama gibi önemli faydalar sunar.

Kanal tedavisi işlemi, enfeksiyonun büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda dişteki kanal sayısı ve ağızdaki konumu da tedavi sürecini etkiler. Genellikle, diş enfeksiyonu nedeniyle başvuran hastalar için kanal tedavisi 2 seansta tamamlanır. İlk seansta, mevcut bakteri ve enfeksiyonlar derinlemesine temizlenir ve şekillendirilir. İkinci seansta, hastanın dişinde herhangi bir duyarlık veya diş dokusunda sorun yoksa dişe dolgu işlemi uygulanır.

Hastalar, kanal tedavisi işleminin acı verip vermediği konusunda endişelenmeden önce, bu işlem sırasında dişin uyuşturulduğunu bilmelidirler. Bu nedenle kanal tedavisi işlemi genellikle ağrısızdır.

Este North Clinic olarak, diş sağlığınızı önemsiyor ve size en iyi tedaviyi sunmak için buradayız. Sağlıklı bir gülümseme için bize güvenebilirsiniz. Sizleri daha fazla bilgi almak ve randevu ayarlamak için bizi aramaya veya ziyaret etmeye davet ediyoruz.

Sağlıklı günler dileriz.

ESTE NORTH CLİNİC’E SORUN!

Aklınızdaki Tüm Soruları Yanıtlamak İçin, Este North Clinic Sizleri Bekliyor.